تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷  ساعت : ۱۶:۳۱
بازدید معاون وزیر راه و شهر سازی به اتفاق استاندار محترم البرز از پروژه راه طالقان هشتگرد .

بازدید معاون وزیر راه و شهر سازی به اتفاق استاندار محترم البرز از پروژه راه طالقان هشتگرد .


به گزارش روابط عمومی فرمانداری /صبح امروز  دکتر خادمی معاون  وزیر راه وشهرسازی ومدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور به اتفاق دکتر شهبازی استاندار محترم البرز  ،مهندس صادقلو فرماندارطالقان و شورای فنی استان با حضور در کارگاه پروژه راه طالقان هشتگرد مشکلات و موانع این پروژه را مورد بررسی قراردادند .
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با حمایت دولت، عزم ما برای ایجاد امکانات و حمایت های لازم در جهت توسعه راه ها و تکمیل پروژه های راهسازی البرز، جزم است.
دکتر شهبازی در حاشیه بازدید با قدردانی از زحمات کسانی که در این شرایط سخت و سرمای طالقان، پروژه را پیش می برند، افزود: این مسیر از اهمیت بالایی برای اهالی هشتگرد، طالقان و گردشگران برخوردار است.
وی با بیان اینکه پس از سفر رییس جمهور به البرز مبلغ خوبی به راه هشتگرد طالقان اختصاص داده شد، ادامه داد: برای ورود به طالقان باید از مسیر قزوین وارد شویم ولی با تکمیل این پروژه، مسیر محلی می شود.
دکتر شهبازی گفت: طول راه طالقان _هشتگرد ۴۳ کیلومتر است که با تکمیل آن ۲۸کیلومتر از مسیر سفر به این شهرستان کاسته می شود.
وی افزود: امید است با توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی و اهتمام ۳پیمانکار پروژه، کنارگذر این مسیر تا پایان تیرماه زیر بار ترافیک برود.
استاندار البرز اضافه کرد: با توجه به اینکه طالقان جاذبه های بسیاری در حوزه گردشگری دارد، سازمان میراث فرهنگی نیز باید وارد عمل شده و در این جاده امکاناتی را برای گردشگران فراهم کند.
وی گفت: با حمایت دولت، عزم ما برای ایجاد امکانات و حمایت های لازم در جهت توسعه راه ها و تکمیل پروژه های راهسازی البرز، جزم است.
دکتر شهبازی افزود: انتظار می رود با اجرای لایحه مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش اختیارات استانداران در ارزش افزوده، شرایط به گونه ای رقم بخورد که در پروژه های موثر و مهم البرز گره گشا باشیم.
وی با قدردانی از صبر و شکیبایی مردم طالقان، عنوان کرد: این پروژه ۱۵ سال در دست راه روستایی و در حالت بلاتکلیفی قرار داشت ولی اکنون با ورود راه و شهرسازی پیشرفت قابل توجهی داشته است.
 مهندس صادقلو فرماندار طالقان نیز دراین حاشیه این بازدید گفت :برای تکمیل پروژه راه طالقان -هشتگرد ازاعتبارات سال ۹۵ حدود ۶ میلیارتومان ودرتیر ماه سال جاری مبلغ ۳۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و از محل اعتبارات سال ۹۷ نیز تاکنون حدود ۱۵ میلیارد تومان تخصیص داشته که جناب دکتر خادمی معاون محترم وزیر راه وشهرسازی قول تخصیص ۱۰ میلیاردتومانی تا پایان سال و تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در بودجه سال ۹۸ رادادند.


 
 

کد خبر : 10676

منبع : فرمانداری طالقان

تعداد بازدید : ۱۵۳

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :