تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸  ساعت : ۱۲:۲۲
جلسه طرح توانمند سازی جوامع محلی و تشکلهای شهرستان طالقان برگزار شد.

جلسه طرح توانمند سازی جوامع محلی و تشکلهای شهرستان طالقان برگزار شد.

جلسه طرح توانمند سازی جوامع محلی و تشکلهای شهرستان طالقان با حضور فرماندار برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان طالقان/ جلسه طرح توانمند سازی جوامع محلی و تشکلهای شهرستان به ریاست مهندس جهانی فرماندار طالقان و با حضور مدیرکل دفتر حفاظت خاک و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز،بخشداران ، روسا و کارشناسان دستگاه های اجرایی شهرستان، شوراهای اسلامی، دهیاری ها و جوامع محلی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
مهندس جهانی در ابتدای جلسه کلیاتی را از اهمیت طرح توانمندسازی جوامع محلی و اقدام مشارکتی با حضور جوامع محلی در طرحهای توسعه ای بیان و اظهار داشتند:مشارکت همه دستگاه‌ها و مردم در طرح توانمندسازی جوامع محلی و تشکل ها می تواند گام مهمی در توسعه شهرستان طالقان باشد و آمادگی ایجاد هر نوع هماهنگی بین فرمانداری و جوامع محلی برای اجرای طرح در دستور کار قرار گرفته شده است.
در ادامه دکتر جزی با اشاره به تخریب های انسانی وارد شده به منابع طبیعی کشورکه آثار و پیامد آنرا سیلابها، فرونشست ها ، کاهش سطح آبهای زیر زمینی، فرسایش خاک و عوارض های دیگر عنوان و مشارکت مردم در حفظ این منابع ارزشمند را مورد تاکید قرار داد. مدیر کل حفاظت خاک اظهار داشتند: با توجه به لزوم برگزاری آموزش نسبت به توانمندسازی جوامع محلی، وظایف تسهیلگران طرح را تشریح و بیان داشتند تسهیلگران می بایست در سطح روستاها حضور یابند و از نزدیک با عموم مردم تعامل و ارتباط برقرار نمایند، تا بتوانند در پیشبرد طرح به نتایج خوبی دست پیدا نمایند. شایگان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طالقان درخصوص اهمیت حفاظت از منابع طبیعی کشور گزارشی از اقدامات انجام شده در شهرستان در راستای طرح توانمندسازی جوامع محلی و تشکل ها از محل صندوق توسعه ملی را ارائه نمودند. بر اساس این گزارش، پس از تشریح راهکارهای حفظ و صیانت از منابع طبیعی با استفاده از دانش بومی و تعامل مشارکتی با مردم نمونه هایی از اقدامات موفق استان های دیگر جهت رسیدن به توسعه پایدار توسط دکتر هوشنگ جزی که اجرایی گردیده ارائه گردید .
مهندس جهانی در پایان جلسه با تاکید بر مشارکت همه جانبه دستگاههای اجرایی در اجرای طرح توانمند سازی جوامع محلی و تشکل ها بیان داشتند: مردم باید در حفظ منابع ملی و طبیعی تلاش نموده تا بتوانیم این سرمایه را به نسلهای بعدی انتقال دهیم.
 
 

کد خبر : 15399

منبع : فرمانداری طالقان

تعداد بازدید : ۵۴

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026