تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت : ۱۹:۵۶
روابط عمومی فرمانداری شهرستان طالقان

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان طالقان برگزار شد


جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان و حسینی نسب فرماندار شهرستان طالقان و با حضور اعضای شورا در محل سالن اجتماعات جلال آل احمد فرمانداری برگزار شد .
حجت الاسلام حسینی امام جمعه در ابتدا شورای فرهنگ عمومی را مقابل فرهنگ خصوصی بیان و اظهار داشتند: فرهنگ عمومی باید معطوف به همه ادارات و مردم باشد.
 اجرای دقیق و کامل دستورالعمل فرهنگ عمومی باید در ادارات نهادینه شود و مدیران دستگاهها خود باید در گام اول در راستای اجرای آنها اهتمام ویژه داشته باشند
امام جمعه شهرستان طالقان فرهنگ عمومی را از برنامه های قابل اجرا توسط روحانیت و مبلغین در روستاها بیان داشتند که ثمرات خود را به جای گذاشته است. 
در این جلسه فرماندار شهرستان طالقان اظهار داشت : در حوزه فرهنگ عمومی باید تمهیداتی اتخاذ گردد که ارزش هایی که از گذشته وجود داشته و کم رنگ شده، مجدد احیا و در حفظ ارزشهای موجود نیز تلاش صورت پذیرد.
وی در ادامه افزود : فرهنگ یک مقوله گسترده است و در حال حاضر می طلبد که موضوعات مرتبط با فرهنگ که اولویت بیشتری دارند و مقتضیات جامعه امروز هستند را در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار دهیم و پیگیری کنیم .
فرماندار شهرستان طالقان در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بعنوان یکی از رسالت های شورای فرهنگ عمومی افزود : ترویج و ارتقای فرهنگ اسلامی و ایرانی می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه امروز تاثیر بسزایی داشته باشد .
حجت الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه افزود : یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه این است که ما معروف را در جامعه ترویج کنیم چون با ترویج معروف در جامعه منکرات خود به خود از جامعه ما حذف خواهند شد .
امام جمعه طالقان در ادامه افزود : جلسات شورای فرهنگ عمومی می تواند در همه حوزه های سلامت و بهداشت، آموزش، ایثارگران، تکریم پیشکسوتان، ترویج قرآن در سطح جامعه می تواند از آسیب های اجتماعی جامعه جلوگیری نماید.
فرماندار طالقان اظهار داشتند: طرح هفته‌ فرهنگی، با توجه به تقویم فرهنگی و با در نظر داشتن مناسبت های مذهبی برنامه‌ریزی می‌شود و یک هفته در سال با تاکید بر موضوعات فرهنگی مختلف برای احیا و شناخت فرهنگ غنی طالقان از سوی مردم و برای مردم اجرا خواهد شد.
در این جلسه اعضاء نقطه نظرات خود را بیان داشتند.

فایل دانلود:

کد خبر : 22708

منبع : فرمانداری طالقان

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۱۴۱

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026